شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٥
  • 50 درصد نهاد باید به دروس معارف اختصاص پیدا کند/ باید دروس معارف را به‌روز رسانی کنیم
    مأوا: آن موقعی که دروس معارف تصویب شد، شاید به‌دلیل بی‌تجربگی یا هیجانات فوق‌العاده‌ای که در اوائل انقلاب بود، برخی از جنبه‌های مهم این دروس که برای تدریس در دانشگاه باید مد نظر قرار گیرد-از جمله، متن دروس، استاد و نحوۀ برنامه‌ریزی- خیلی مورد توجه قرار نگرفت.

  • سهمیه دانشگاهیان جاماندگان عمره ۹۴ حفظ می شود/ بیشترین گروه اعزامی به عتبات متاهلین هستند
    مأوا: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت با اشاره به اینکه با بازگشایی حج و عمره، دانشگاهیان را به سرزمین وحی اعزام کنیم گفت: جامانده های عمره سال ۹۴ هم در اولویت اعزام قرار می گیرند .

  • نگاه لیبرالی و سکولار در برخی محتواها و کلاس‌های دانشگاه فرهنگیان وجود دارد/ برخی اساتید و کارکنان، دانشجومعلم متعهد را تحقیر می کنند
    مأوا: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان گفت: نگرانی‌ام در برخی پردیس‌ها و مراکز این دانشگاه در دروس حوزه تعلیم و تریبت فراوان است. نگاه لیبرالی، سکولاری و انحرافی در برخی محتواها و کلاس‌ها کاملاً مشهود است.

گزارش تصویری:: نشست صمیمی مسئول نهاد دانشگاه شهید بهشتی با دانشجویان غیرایرانی دانشگاه
گزارش تصویری:: نشست صمیمی مسئول نهاد دانشگاه شهید بهشتی با دانشجویان غیرایرانی دانشگاهمأوا: نشست صمیمی مسئول نهادنمایندگی دردانشگاه و مسئول اموربین الملل نهادنمایندگی مقام معظم رهبریدردانشگاه هابا دانشجویان غیرایرانی دانشگاه شهید بهشتی درسالن جلسات دانشکده ادیان والهیات دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد.
١٦:١٥ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
رییس شورای استانی نهاد رهبری در دانشگاههای خراسان رضوی:
همسفرتابهشت کوششی برای پاسخگویی صحیح جوانان به نیازهایشان است/ خانواده ها با تفکرات اشتباه، ازدواج جوانان را به تأخیر نیندازند
همسفرتابهشت کوششی برای پاسخگویی صحیح جوانان به نیازهایشان است/ خانواده ها با تفکرات اشتباه، ازدواج جوانان را به تأخیر نیندازندمأوا: حجت الاسلام ترابی گفت: مراسم ازدواج دانشجویی(طرح ملی همسفر تا بهشت)، برنامه ای تشویقی برای پاسخگویی صحیح، قانونی و رسمی جوانان به نیازهایی است که خداوند متعال در وجودشان قرار داده است.
١٤:٣٥ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
دومین جشنواره جلوه های نماز در دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار شد‌
دومین جشنواره جلوه های نماز در دانشگاه پیام نور اردبیل برگزار شد‌مأوا: مراسم افتتاح دومین جشنواره جلوه های نماز به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور در محل سالن ورزشی دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل برگزار شد.
١٢:٢١ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
معرفی کتاب «فاطمه(س) از نگاه علی(ع)» در نماز جمعه این هفته تهران
معرفی کتاب «فاطمه(س) از نگاه علی(ع)» در نماز جمعه این هفته تهرانمأوا: کتاب «فاطمه(س) از نگاه علی(ع)» نوشته حجت‌الاسلام و المسلمین محمدیان در مراسم نماز جمعه این هفته تهران برای نمازگزاران معرفی شد.
١٢:١٨ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
ویژه فعالان تشکلهای دانشجویی در دانشگاه های خراسان جنوبی برگزار شد؛
کارگاه سیر تحولات جنبش های دانشجویی بعد از انقلاب
کارگاه سیر تحولات جنبش های دانشجویی بعد از انقلابمأوا: با حضور دکتر مصطفی نوروزی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل سیاسی در سالن اجتماعات ساختمان معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه بیرجندپنجشنبه 5اسفندماه 95 برگزار شد.
١٢:٨ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
کارگاه دانش افزایی اساتید دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شد
کارگاه دانش افزایی اساتید دانشگاه ولایت ایرانشهر برگزار شدمأوا: نشست های دانش افزایی با عناوین "کارآمدی و دستاوردهای انقلاب اسلامی" و نیز "نظریه ولایت مطلقه فقیه از منظر فقه و حقوق اساسی" با حضور دکتر سید محمدرضا مرندی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی در دانشگاه ولایت برگزار گردید
١١:١٩ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
حجت‌الاسلام حسینی:
دیدگاه ما نسبت به ضرورت مهدویت بر جهان‌بینی و اعمال‌مان اثرگذار است
دیدگاه ما نسبت به ضرورت مهدویت بر جهان‌بینی و اعمال‌مان اثرگذار استمأوا: مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه «مهدویت» مفهومی مهم، کلی و زیربنایی در زندگی و اعتقادات انسان است، اظهار کرد: «دیدگاه ما نسبت به ضرورت مهدویت بر جهان‌بینی و اعمال‌مان اثرگذار است.»
١١:٣ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥
مسئول رسانه ای استان قزوین:
طرح دو فوریتی اصلاح‌طلبان؛ یعنی بستن دهان و زبان مردم انقلابی و متدین جامعه
طرح دو فوریتی اصلاح‌طلبان؛ یعنی بستن دهان و زبان مردم انقلابی و متدین جامعهمأوا: طرح دو فوریتی «تامین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» که توسط فراکسیون امید و برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به امضاء و توافق رسیده است به ادعای رئیس فراکسیون امید حاوی دو مطلب می باشد.
١٥:٥٦ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
حجت الاسلام صغیرا مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان ایلام شد
حجت الاسلام صغیرا مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه فرهنگیان ایلام شدمأوا: در مراسمی جلسه معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان ایلام برگزار گردید.
١٥:١ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
حجت الاسلام هاشمی مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام شد
حجت الاسلام هاشمی مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام شدمأوا:حجت الاسلام سید محمدباقر به عنوان مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی ایلام معرفی شد.
١٤:٣٣ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
کارگاه آموزشی "تبیین گفتمان انقلاب اسلامی"
شرکت 100 نفر از استادان معارف دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری
شرکت 100 نفر از استادان معارف دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاریمأوا: کارگاه آموزشی "تبیین گفتمان انقلاب اسلامی" با حضور بیش از 100 نفر از استادان معارف اسلامی دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد.
١٤:٣ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان منتشر کرد؛
با مهارت های زندگی در خوابگاه آشنا شوید
با مهارت های زندگی در خوابگاه آشنا شویدمأوا: زندگی در خوابگاه یکی از مهمترین دوره های تاثیر گذار در زندگی هر دانشجو می باشد. دورانی که می تواند در موفقیت زندگی هر کسی چه در دوران دانشجویی چه بعد از آن تاثیرگذار باشد. دورانی که جوان برای اولین بار زندگی مستقل را به نوعی درک می‌کند.
١٣:٥٤ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
آغاز ثبت نام مراسم اعتکاف در مسجد دانشگاه شیراز از ۷ اسفند
آغاز ثبت نام مراسم اعتکاف در مسجد دانشگاه شیراز از ۷ اسفندمأوا: ثبت نام اینترنتی برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در مسجد دانشگاه شیراز از ۷ اسفندماه آغاز می شود.
١١:٣٥ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
نقش زن در سلامت و بهداشت جامعه
نقش زن در سلامت و بهداشت جامعهمأوا: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي كرمان گفت: اگر زنان در جامعه آسيب ببينند، سلامت خانواده و جامعه نيز تحت تأثیر قرار می‌گیرد.
١١:٢٠ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٣٩٥
به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه(س) صورت گرفت؛
ایجاد کمپین ترویجی «این الفاطمیون» از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازی
ایجاد کمپین ترویجی «این الفاطمیون» از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازیمأوا: کمپین ترویجی «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در فضای مجازی ایجاد شد.
١٤:٥٥ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥
نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان  دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشیمأوا: نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضورحداکثری اعضای هئیت علمی در روز دوشنبه 2 اسفندماه سال جاری از ساعت 13 الی 15 در سالن دکتر شاملو برگزار شد
١٢:١٣ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥
حجت‌الاسلام نبوی:
«طرح‌ دوفوریتی» نمایندگان لیست امید باعث ایجاد خفقان در دانشگاه‌ها و جامعه می‌شود/ پرسشگری و مطالبه گری موجب رشد جوانان و دانشجویان خواهد شد
«طرح‌ دوفوریتی» نمایندگان لیست امید باعث ایجاد خفقان در دانشگاه‌ها و جامعه می‌شود/ پرسشگری و مطالبه گری موجب رشد جوانان و دانشجویان خواهد شدمأوا: مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های پیام‌نور استان تهران گفت: طرح‌ دوفوریتی نمایندگان لیست امید باعث ایجاد خفقان در دانشگاه‌ها و جامعه خواهد شد و باعث سرکوب پرسشگران و منتقدان می‌شود و این مسئله با اهداف انقلاب در تضاد است.
١٢:١٣ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥
در نشست هم اندیشی نقد وبررسی سند آموزشی 2030 در دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شد؛
با استفاده از سند آموزش 2030 می خواهند فرهنگ سکولار و تفکرات پراگماتیکی را در جامعه ما اشاعه دهند
با استفاده از سند آموزش 2030 می خواهند فرهنگ سکولار و تفکرات پراگماتیکی را در جامعه ما اشاعه دهندمأوا: عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: روشن فکرانی در بومی سازی سند آموزش ۲۰۳۰ نقش داشتند که حتی در موضوع وحی با آنها مشکل داریم .
٠٠:٤١ - سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥
جلسه نقد وبررسی سند آموزشی 2030 در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود
جلسه نقد وبررسی سند آموزشی 2030 در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شودمأوا: جلسه نقد و بررسی سند آموزشی 2030 با حضور اساتید دانشگاه علامه طباطبایی در این دانشگاه برگزار می شود.
١٤:٢٧ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شد
ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شدمأوا: ثبت نام برای مراسم معنوی اعتکاف دانشگاه تربیت مدرس آغاز شده و تا ۱۵ اسفندماه ادامه دارد.
١٣:٥٩ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥
پرسش ها و پاسخ ها - (پرسشهای برگزیده) (جلد ۷)
پرسمان
> اخبار
> اطلاعیه
> گزرش تصویری
> رویداد دانشگاه ها
> پرسمان
> عمره و عتبات دانشگاهيان
> جشنواره ها و همایش ها
> ازدواج دانشجویی
> ماهنامه معارف
> ماهنامه پرسمان
> فصلنامه مکاتبه و اندیشه
> فصلنامه دانشگاه اسلامی
> ساختار نهاد
> درباره ما
> تماس با ما
> پرسش های متداول